Jak vybrat hosting

Nabídka webhostingových služeb je dnes velmi rozmanitá. Velmi důležitá je hardwarová konfigurace daného serveru a s tím spojené parametry jako je počet jader procesorů, rychlost operační paměti, apod. Samozřejmě i softwarové nastavení ohledně počtu paralelně zpracováných vláken a výsledná přenosová rychlost jsou důležitým faktorem.

Oproti výše zmíněným parametrům, bývá například kapacita hostingu velmi přeceňovanou veličinou. Běžné weby zaberou jen několik desítek MB dat včetně fotografií a ani velikost databáze SQL není nijak závratná.

Každý projekt vyžaduje jinou náročnost a zejména doplňkové služby, které bývají často podceňovány. Některé hostingy stále ještě nenabízí možnost využití verzovacího nástroje GIT a není pravidlem ani nastavení automatického zálohování.

Nejdůležitější je však kvalitní podpora webhostingu. Jistota, že vám tito odbornící dokážou fundovaně pomoci a jsou ochotní rychle řešit Váš problém, může být k nezaplacení.

Emailové služby. Častým problémem je možnost zřízení omezeného poču schránek navíc s velmi malou kapacitou, tzv. datovou kvótou.

Kontakt

Budeme rádi, když nám sdělíte svou představu o vzájemné spolupráci.

Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Určitě je nepředáme dalším subjektům. Více informací o způsobu zpracování a uchování osobních dat uvádíme na stránce Zpracování osobních údajů .